Informacje przed startem w Dojlidach

Ostatnia aktualizacja: 30 czerwca 2023 r.

HERO RUN KIDS 2023 – plaża miejska Dojlidy

Hero Run KIDS to ekstremalna przygoda, to ekstremalne doświadczenie i ekstremalne emocje dla najmłodszych Herosów!

Drodzy Rodzice, zapoznajcie się z kilkoma wskazówkami, dzięki którym z łatwością dotrzecie na start, a Wasze dzieci będą się znakomicie bawiły i dotrwają do mety! 

Bieg odbędzie się na plaży miejskiej w Dojlidach w Białymstoku. Dystans do pokonania to ok 500m lub 1,5 km w zależności od wieku uczestnika. Będą na Was czekały plaża, woda, błoto oraz przeszkody zbudowane przez ekipę Hero Run.

Jak dotrzeć na miejsce? 

Plaża miejska znajduje się na terenie miasta Białegostoku, gdzie bez problemu dotrzecie komunikacją miejską lub samochodem. 

Komunikacją miejską – liniami: 2 oraz 101 do przystanków: nr 631 Suchowolca/Cmentarz Prawosławny lub nr 613 Suchowolca/Proroka Eliasza. Liniami 4 oraz 15 do przystanków: nr 313 Plażowa/Suchowolca lub nr 316 Plażowa/Cerkiew Proroka Eliasza. Linią 17 do przystanków: nr 316 Plażowa/Cerkiew Proroka Eliasza lub 319 Plażowa/Pętla.

Parkingi

Samochód można zostawić na parkingu przy plaży oraz na placu po drugiej stronie ulicy, przy pętli autobusowej. Ilość miejsc na tych parkinach jest mocno ograniczona. Proponujemy skorzystanie z parkingów przy kościele oraz na bardzo dużym parkingu przy byłej uczelni WSAP. 

Pamiętajcie, zawsze miejsc parkingowych jest za mało 🙂 Prosimy, abyście, w miarę możliwości zabierali się nawzajem.  Przyjedźcie jednym autem, będzie taniej i ułatwi to znalezienie miejsca do zaparkowania. Bądźmy życzliwi. Przyjedźcie wcześniej, żeby bez zbędnego stresu dotrzeć na miejsce zawodów.

PLAN SYTUACYJNY

BIURO ZAWODÓW

Czynne będzie:

 • sobota 1 lipca od godz. 9:00. Pakiety startowe muszą być odebrane minimum 30 min przed planowanym startem!

WEJŚCIE NA PLAŻĘ MIEJSKĄ DOJLIDY

Plaża Miejska Dojlidy należy do Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i wejście na jej teren w sezonie letnim jest płatne. Jednak podczas Hero Run Kids każdy zawodnik z jednym opiekunem ma zapewnione darmowe wejście:) 

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA BIEG? 

 • Drogi Rodzicu, przede wszystkim dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem oraz QR KOD, który otrzymasz w wiadomość SMS lub wydrukowaną i podpisaną kartę startową. Bez tego nie odbierzesz pakietu dziecka! 
 • buty, których nie będzie żal pomoczyć i ubłocić, umówmy się, nowych butów zdecydowanie lepiej nie zabierać,
 • odzież na zmianę po biegu. Kompletną odzież! Gwarantujemy, że nie zostanie na dziecku sucha nitka 😉 
 • Jeżeli chcesz, Drogi Rodzicu towarzyszyć dziecku na trasie (w najmłodszych grupach) lub obok biegnącego dziecka, pamiętaj, żeby… zabrać ze sobą buty na zmianę! Trasa dzieci w grupach 8-11 oraz 12-15 lat będzie prowadziła przez błota, a trasa najmłodszych dzieci przez wodę na plaży.

O CO CHODZI Z TYMI FALAMI STARTOWYMI? 

Biegi z przeszkodami wyglądają, z natury rzeczy, zupełnie inaczej niż biegi uliczne. Start wszystkich zawodników razem spowodowałby korki przed przeszkodami, a chcemy tego uniknąć. Dlatego będziemy puszczali dzieci w niewielkich falach co kilka minut. Uważnie słuchaj kiedy na start będzie wywoływane Twoje dziecko (jego numer startowy).

CZY NA TRASIE BĘDZIE PROWADZONY POMIAR CZASU? 

Hero Run KIDS odbywa się bez pomiaru czasu. Biegi dla najmłodszych Herosów mają, przede wszystkim, na celu dobrą zabawę i zachęcenie dzieci do aktywności. Na rywalizację przyjdzie jeszcze czas.

PROGRAM Hero Run KIDS – plaża miejska w Dojlidach

Sobota – 1 lipca 2023

STARTY

od 11:00 – starty dzieci z grupy wiekowej 4-7 lat (26-27 fal startowych co ok 3 min)

Orientacyjne godziny startów poszczególnych zakresów numerów startowych:
11:00-11:30 – numery 1-330
11:30-12:00 – numery 331 – 600
12:00-12:30 – numery powyżej 600

od 12:45 – starty dzieci z grupy wiekowej 8-11 lat (19-20 fal startowych co ok 4 min)

Orientacyjne godziny startów poszczególnych zakresów numerów startowych:
12:45-13:15 – numery 1001 – 1240
13:15 – 13:45 – numery 1241 – 1480
13:45 – 14:10 – numery powyżej 1481

od 14:15 – starty najstarszych grup wiekowych 12-15 lat (6-7 fal startowych co ok 4 min) – numery od 2001.

 

UWAGA! Poszczególne grupy wiekowe będą podzielone na mniejsze grupy startowe (fale).

Pamiętaj! 

Podane ramy czasowe są orientacyjne. Bądź na miejscu z dzieckiem co najmniej 45 min przed startem! Czas ten jest potrzebny, abyśmy mogli dopełnić formalności w Biurze Zawodów i aby dziecko spokojnie przygotowało się do biegu.

Dajcie z siebie wszystko, ale przede wszystkim bawcie się dobrze!

 

Podziel się ze znajomymi

 • Partner Strategiczny

 • Sponsorzy

                                

 • Partnerzy

           

 • Patroni medialni

                        

 • Organizator